Další služby

Další služby 2019-12-06T15:56:42+00:00

Rekonstrukce památek

Rekonstrukce památek a historických objektů je pro nás vždy výzva, které se věnujeme s nadšením i s respektem. Při opravách historických krovů citlivě zachováváme původní dispozici trámů, jejich konicitu, povrchové opracování. Samozřejmě respektujeme původní konstrukci a používáme dobové spoje.

Pro zachování co největšího objemu původního krovu nastavujeme bioticky poškozené prvky protézami, které spojujeme dřevěnými šikmočelými plátovými spoji ztuženými dubovými kolíky a klíny. Celkový vzhled opraveného krovu pak nepůsobí jako drastický zásah a záchrana za každou cenu, jako vnucení současné hrubé technologie subtilní, jemné a elegantní historické konstrukci. Naopak navazuje, respektuje a s úctou pokračuje v započaté práci našich předků.

Mám zájem o rekonstrukci

Dřevostavby

I přes nástup moderních materiálů jsou kvalitní dřevostavby stále žádané, zejména pro svou nadčasovost a propojení s přírodou. Rádi vám postavíme roubenku, srub, garáž či jakoukoliv jinou dřevostavbu podle vašeho přání. Každý náš výrobek je originál.

Při výrobě používáme dřevěné spoje (dlaby, čepy, rybiny, průvlaky apod.) zejména středoevropského původu. Inspirujeme se však také tradicí tesařských mistrů z dálného východu, zejména z Japonska. Takové spoje jsou trvanlivé, pevné a lahodí oku. Jejich výroba je náročná a vyžaduje nadšení i zápal pro práci, stejně jako nemalou fyzickou zdatnost.

Mám zájem o dřevostavbu